Přejít k hlavnímu obsahu

Přečtěte si

Magnesium (hořčík) je jedním z klíčových minerálů, potřebný ke správnému fungování organismu, jehož vliv a nedostatek je výrazně cítit. Zjistěte o magnesiu víc.
Nedostatek magnesia může vést k mnohým problémům se srdcem jako například: ke zvýšenému napětí hladkého svalstva, koronární chorobě srdce a nebo anginu pectoris. Dá se říct, že dostatečný přísun magnesia je součástí kardiovaskulární prevence. Samozřejmě, je třeba mít na paměti komplexní prevenci vzniku kardiovaskulárních chorob, avšak využití magnesia má v kardiologie svoje místo. Magnesium je možné využít jako pomocnou léčbu artériové hypertenze, koronární choroby srdce, arytmie a metabolických poruch, a to v chronické dlouhodobé léčbě, i v akutních stavech
magnesium a srdce - magnesium ucinky na tlak
Magnesium - lék nebo doplněk stravy? Jak je rozlišovat a jak si vybrat? Doplňky stravy jsou potraviny, které obsahují prospěšné látky s výživovým nebo fyziologickým účinkem. Léčivé přípravky na předpis jsou látky s léčebnými či preventivními vlastnostmi.
Magnézium, hořčík na předpis - Magnerot
Magnesium je nepovšimnutá minerální látka důležitý pro život. V gynekologické a porodnické praxi se se sníženou hladinou magnesia potkáváme ve všech obdobích života ženy – na začátku těhotenství, v prvním trimestru, i pokročilých fázích těhotenství.
Magnezium (aj tablety) v tehotenstve - při kojení
Nejčastější příčinou úmrtí jsou právě kardiovaskulární onemocnění. Ukázalo se, že ke vzniku srdečních a cévních komplikací může vést i nízká hladina magnesia v krvi. U nemocných k nedostatku magnesia často dochází v důsledku například jeho zvýšených ztrát (při onemocnění ledvin) nebo jeho nedostatečného příjmu.
Magnezium na tlak - magnerot
Premenstruační syndrom je soubor cyklicky se opakujících tělesných a psychických těžkostí vyskytujících se u žen s menstruačním cyklem. Příčiny PMS souvisí se změnami poměru estrogenu a progesteronu, s prudkým hormonálním spádem v druhé fázi menstruačního cyklu, se zvýšenou hladinou prolaktinu a biochemickými změnami v centrálním nervovém systému.
pms bolest zad, únava, bolest prsou, žaludku, v podbřišku