Přejít k hlavnímu obsahu

Přečtěte si

Magnesium (hořčík) je jedním z klíčových minerálů, potřebný ke správnému fungování organismu, jehož vliv a nedostatek je výrazně cítit. Zjistěte o magnesiu víc.
Obsah Role magnézia ve vašem celkovém zdraví Začlenění potravin bohatých na magnézium Udržování dobře vyvážené stravy je nezbytné pro fyzické zdraví a je zásadní pro podporu duševní pohody.
10 potravin bohatých na magnesium, znáte je?
Váš domov by měl být útočištěm, kde si můžete odpočinout, relaxovat a načerpat nové síly. Mít domácí prostředí bez stresu je nezbytné pro udržení duševní a emocionální pohody.
7 ľahkých krokov na vytvorenie domáceho prostredia bez stresu
Dnes se vydáme na misi, abychom odhalili záhady času a prozkoumali fascinující souhru mezi stresem a jeho trvalými účinky. Připravte se na mimořádnou cestu sebeobjevování, když odlupujeme vrstvy času a odhalujeme tajemství toho, jak vaše minulost utvářela vaši přítomnost.
Odhaľte tajomstvo času: ako môže vaša vystresovaná mladosť ovplyvniť váš zlatý vek?
Co kdyby existoval mocný nástroj, který by nám mohl pomoci bojovat proti stresu a obnovit pocit klidu a rovnováhy v našich životech? Vstupte do světa fyzického cvičení.
Tipy a triky pro život bez stresu s využitím síly fyzického cvičení
V každé fázi se setkáváme s různými stresory, které mohou mít hluboký dopad na naši pohodu. Od nevinných dnů dětství až po složité výzvy dospělosti a od transformativní cesty rodičovství ke stárnutí, stres nabývá různých podob a projevuje se jedinečnými způsoby.
Fáze stresu a vaše životní cesta. Druhy a fáze stresu. Stres v dětství, dospělosti, ve středním věku
Techniky meditace nabízejí způsob, jak kultivovat vědomí přítomného okamžiku, omezit přežvykování a podpořit relaxaci. Připravte se na cestu sebepoznání a objevte transformační potenciál meditace při vnášení míru a rovnováhy do vašeho života.
Co je meditace? Meditace a meditační cvičení, techniky. Druhy meditace a meditační dýchání. Meditace proti stresu.
Pochopení různých typů stresu a jejich dopadů na vaše zdraví je prvním krokem k převzetí kontroly a nalezení účinných způsobů, jak zvládat stres. Takže se připravte prozkoumat rozmanitý svět stresu a zjistit, jak může ovlivnit naše fyzické a duševní zdraví. Za prvé, musíme pochopit, jak často nebo jak dlouho jsme vystaveni různým typům stresu nebo stresorů.
Druhy a typy stresu a jejich dopad na zdraví. Akutní a chronický stres. Co způsobuje stres? Stresory druhy. Důsledky stresu
Je těžké si představit, že jeden chemický prvek hraje zásadní roli ve více než 300 biochemických reakcích v těle. Ale je to možné! Hořčík (latinsky magnézium) je esenciální minerál s velkým množstvím funkcí! Patří mezi ně funkce svalů a nervů, srdeční rytmus a produkce energie. Nedostatečná hladina hořčíku může být proto spojena se zvýšeným rizikem různých onemocnění, včetně vysokého krevního tlaku, ucpaných tepen, srdečních arytmií, cukrovky.
Jaký hořčík je nejlepší? Jaký hořčík vybrat? 5 snadných kroků pro výběr perfektního doplňku hořčíku pro vaše potřeby
V dnešní době se svět točí v rytmu vyšším než kdy jindy. Skoro se zdá, že kromě změny je v našich životech ještě jedna konstanta. Stres je nevítaný společník, který číhá na každém rohu. Od náročných pracovních rozvrhů až po osobní zodpovědnosti, se staly v našich životech neustále přítomné a ovlivňují nás všechny.
Příznaky stresu a nedostatek horčíku, projevy. Dlouhodobý stres fyzické příznaky  Magnerot na úzkost. Hořčík na stres
Hořčík (magnesium) je jedním z minerálů, které jsou pro lidský organismus nesmírně důležité. Hořčík hraje klíčovou roli ve správném fungování většiny buněk našeho těla. Proto je pro každého člověka velmi důležité dbát na optimální hladinu hořčíku, která je nezbytná pro zdravý život.
magnesium-na-bolest-hlavy-migrenu-stres-horcik-na-nervy-a-tlak-horcik-ucinky-kyselina-orotova ucinky-magnesium-ucinky
Hořčík (magnesium) jako minerál hraje v lidském těle mimořádně důležitou roli, zejména ve vztahu ke kostní látkové výměně. Je proto velmi důležité nepodceňovat jeho nedostatek. Hořčík dostáváme do těla především potravou. Pro dostatečný a zdravý přísun hořčíku je proto nezbytná správná strava.
magnesium-v-tehotenstvi-horcik-v-tehotenstvi-nedostatek horciku-v-tehotenstvi-magnesium-pro-tehotne-kyselina-orotova
Hořčík (magnesium) je jedním z nejdůležitějších kationtů v lidském těle a má významný vliv na správné fungování každé buňky v lidském organismu. Ve skutečnosti se jedná o minerál, který ovlivňuje více než tři sta enzymatických reakcí v těle a mimo jiné je zodpovědný za svalové stahy srdce. Většina hořčíku je uložena v kostech a svalech.
magnesium-pro-sportovce-denni-davka-horciku-nedostatek-horciku-kyselina-orotova-ucinky-horcik-v-potravinach-fitness-cvičení
Magnesium (hořčík) je jeden ze základních minerálních prvků nezbytných pro správné a zdravé fungování našeho těla. Nedostatek hořčíku na nás má negativní vliv a způsobuje problémy v různých oblastech lidského těla.
projevy-nedostatku-horciku-magnesium-na-krece-horcik-na-svalove-krece-ve stehennim svalu-kyselina-orotova-nedostatek magnezia
Nedostatek magnesia může vést k mnohým problémům se srdcem jako například: ke zvýšenému napětí hladkého svalstva, koronární chorobě srdce a nebo anginu pectoris. Dá se říct, že dostatečný přísun magnesia je součástí kardiovaskulární prevence. Samozřejmě, je třeba mít na paměti komplexní prevenci vzniku kardiovaskulárních chorob, avšak využití magnesia má v kardiologie svoje místo. Magnesium je možné využít jako pomocnou léčbu artériové hypertenze, koronární choroby srdce, arytmie a metabolických poruch, a to v chronické dlouhodobé léčbě, i v akutních stavech
Magnesium a srdce - magnesium ucinky na tlak, hořčík účink, tablety
Magnesium - lék nebo doplněk stravy? Jak je rozlišovat a jak si vybrat? Doplňky stravy jsou potraviny, které obsahují prospěšné látky s výživovým nebo fyziologickým účinkem. Léčivé přípravky na předpis jsou látky s léčebnými či preventivními vlastnostmi.
Magnézium, hořčík na předpis - Magnerot, hořčík tablety, kdy užívať, šumivé tablety, denní dávka
Magnesium je nepovšimnutá minerální látka důležitý pro život. V gynekologické a porodnické praxi se se sníženou hladinou magnesia potkáváme ve všech obdobích života ženy – na začátku těhotenství, v prvním trimestru, i pokročilých fázích těhotenství.
Magnezium (aj tablety) v tehotenství - při kojení, hořčík tablety, magnezium pre těhotné, nedostatok hořčíku
Nejčastější příčinou úmrtí jsou právě kardiovaskulární onemocnění. Ukázalo se, že ke vzniku srdečních a cévních komplikací může vést i nízká hladina magnesia v krvi. U nemocných k nedostatku magnesia často dochází v důsledku například jeho zvýšených ztrát (při onemocnění ledvin) nebo jeho nedostatečného příjmu.
Magnezium na tlak - magnerot, vysoký krevní tlak příznaky, snížení tlaku, hypertenze, nízky tlak
Premenstruační syndrom je soubor cyklicky se opakujících tělesných a psychických těžkostí vyskytujících se u žen s menstruačním cyklem. Příčiny PMS souvisí se změnami poměru estrogenu a progesteronu, s prudkým hormonálním spádem v druhé fázi menstruačního cyklu, se zvýšenou hladinou prolaktinu a biochemickými změnami v centrálním nervovém systému.
pms bolest zad, únava, bolest prsou, žaludku, v podbřišku, premenstruační syndrom, příznaky, magnezium