Hořčík a stres 

magnesium-na-bolest-hlavy-migrenu-stres-horcik-na-nervy-a-tlak-horcik-ucinky-kyselina-orotova ucinky-magnesium-ucinky

Pozitivní účinky hořčíku na nervy 

Hořčík (magnesium) je jedním z minerálů, které jsou pro lidský organismus nesmírně důležité. Hořčík hraje klíčovou roli ve správném fungování většiny buněk našeho těla. Proto je pro každého člověka velmi důležité dbát na optimální hladinu hořčíku, která je nezbytná pro zdravý život. Dostatečný a pravidelný přísun hořčíku by měl být samozřejmostí zejména pro lidi, kteří kvůli práci nebo jiným životním okolnostem trpí nadměrným psychickým nebo fyzickým stresem, ať už dočasným nebo trvalejším. Právě tyto skupiny lidí mají vyšší spotřebu, a tedy i vyšší potřebu hořčíku. 

 

Hořčík proti stresu a bolesti hlavy 

magnesium-na-bolest-hlavy-migrenu-stres-horcik-na-nervy-a-tlak-horcik-ucinky-kyselina-orotova ucinky-magnesium-ucinky

Pozitivní účinky hořčíku se projevují například normalizací napětí cévní stěny (na vysoký krevní tlak), snížením svalového napětí, třesu, křečí a vnímání bolesti, snížením výskytu migrenózních záchvatů nebo jejich průběhu, jakož i zmírněním příznaků chronického únavového syndromu a zlepšením fyzické a duševní pohody. Hořčík je také účinný v boji proti tenzním bolestem hlavy. Pacienti ji nejčastěji popisují jako pocit oboustranného bolestivého rozptýleného napětí v hlavě, často v podobě „stahující se čepice nebo obruče na hlavě“. Nedostatkem hořčíku také trpí pacienti s depresí nebo osoby vystavené dlouhodobým stresovým situacím. Hořčík hraje velmi důležitou roli jako „neuroregulátor“ při neuroregulačních poruchách, má antiagregační účinek, stabilizuje membrány nervových buněk a ovlivňuje různé receptory v mozku*.

 

Kyselina orotová a její význam pro organismus 

Kyselina orotová, která se přirozeně vyskytuje v potravinách jako mléko je ideálním nosičem, který umožňuje správné a účinné vstřebávání hořčíku do lidského těla. Kyselina orotová je zároveň užitečná pro buňky lidského těla – zlepšuje produkci, zvyšuje energetické zásoby v buňkách a významně se podílí na přepisu genetické informace, která je nezbytná při obnově buněčných funkcí. Mezi její další příznivé účinky patří například uvolnění úzkosti a napětí. 


 Zdroj: MUDr. Milan Grofík, Hořčík – terapeutické využití v neurologii. 

Magnerot - vaše magnezium v oranžové krabičce

Přečtěte si také