Magnesium a skleróza multiplex

Otázka
Dobrý den, manžel trpí chorobou: skleróza multiplex, bere dost léků každý den. Dočetla jsem se na internetu, že kyselina orotová (B13) pomáhá při jeho léčbě. Doporučuje magnesium i při tomto onemocnění?
Odpověď

Kyselina orotová sehrává spolu s dalšími vitamíny (hlavně skupiny B) určitou úlohu při vzniku a vývoji sclerosis multiplex. Jde však o onemocnění s tzv. Multifaktoriální etiologií, takže je podmíněné vícero faktory, mezi které patří i nedostatek vitamínů. Nemůžeme však říct, že právě nedostatek konkrétního vitamínu by byl příčinou sclerosis multiplex.

Kyselina orotová podobně jako další vitamíny skupiny B mají však významnou úlohu v metabolismu buněk nervového systému a v jeho regeneraci, proto kyselina orotová a vitamíny skupiny B jsou všeobecné využívané v léčbě tohoto onemocnění.

Kombinace s magnesiem je výhodná v tom, že magnesium je nenahraditelné v metabolismu buněk nervového systému a také příznivě ovlivňuje i další příznaky sclerosis multiplex jako je zvýšené svalové napětí, svalové křeče nebo pocity mravenčení. Pro více informací se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

 

CAPTCHA Tato otázka slouží ke zjištění, zda jste běžný návštěvník, kvůli spamu.