Hořčík proti únavě

Otázka
Kolegyně dala v práci už před půl rokem a na její místo stále nemůžeme nikoho najít. Musím proto pravidelně pracovat přesčas. Těší mě, že si toho šéf všiml a slíbil mi bonus na konec roku, ale na druhou stranu, povinnosti mi nedají spát a nemám volný čas. Kromě toho, často mě bolívá hlava, jsem věčně unavená a v noci mě budí křeče v nohou. Vím, že jsem ve stresu a bojím se zdravotních následků. Co mi hrozí a jak se tomu vyhnu?
Odpověď

Je dobré, že si uvědomujete, že trpíte dlouhodobým stresem a že to může poškodit vaše zdraví. Chronický stres se kromě jiného podílí také na rozvoji různých civilizačních chorob, jako jsou onemocnění trávicího systému, cévních, srdečních či psychických onemocnění. Stres na pracovišti je zároveň klíčovým faktorem vzniku naoko sice nenápadného, no o to většího nebezpečí – tetanie. Tetanický záchvat je důsledkem stresem způsobeného přetažení organismu, který nemá čas na regeneraci. Ve stresových situacích se v těle mění koncentrace minerálů v mezibuněčné tekutině a dochází k dramatickému úbytku zejména magnesia.

Nedostatek magnesia v lidském organismu ovlivňuje funkce vícero orgánových systémů, ale nejvýrazněji se to projeví u fungování nervového systému, kde má za úkol tlumit jeho dráždivost. Jeho nedostatkem se narušují základní funkce centrálního nervového systému, což se u nás projeví podrážděností, únavou, nespavostí, depresí, špatnou výkonností a bolestmi hlavy. Magnesium tedy normalizuje fyziologické funkce a zabezpečuje, aby v buňkách fungovalo všechno tak, jak má. Doplnění magnesia vám také pomáhá při boji s nočními křečemi. Magnesium totiž uvolňuje nejen unavenou mysl, ale i svaly neklidného těla.

 

CAPTCHA Tato otázka slouží ke zjištění, zda jste běžný návštěvník, kvůli spamu.